Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

CABG u 50 (lub 107) – Kompleksowy kurs innowacji terapeutycznych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nie sądził, że ich techniki, których średni wskaźnik sukcesu wynosił zaledwie 50%, były gotowe do użycia u ludzi.2 Mimo to chirurdzy zaczęli próbować.1,2 W maju 1960 r. Niemiecki emigrant Robert Goetz zespalił prawą wewnętrzną tętnicę piersiową na prawej tętnicy wieńcowej pacjenta w szpitalu Van Etten w Bronksie. W 1962 r. David Sabiston użył żyły odpiszczelowej przeszczep, aby utworzyć obejście z aorty wstępującej pacjenta do prawej tętnicy wieńcowej. Vasilii Kolesov z Leningradu wykonał udaną wewnętrzną przeszczepienie tętnicy piersiowej w lutym 1964 r .; ukończył ponad 30 podobnych operacji do 1969 r.3 W listopadzie 1964 r. Edward Garrett i DeBakey umieścili wyrostek między aortą pacjenta i lewą tętnicą wieńcową. Donald Kahn i William Longmire przeprowadzili dwie procedury obejścia w 1966 roku.
Większość z tych chirurgów miała problemy. Koledzy Goetza uważali operację nie tylko za wysoce eksperymentalną, ale także nieuzasadnioną i uniemożliwiła mu wykonanie drugiego obejścia.4 Sabiston zniechęcił się po tym, jak jego pacjent zmarł z powodu udaru pooperacyjnego. Pacjenci Garretta i DeBakeya mieli zawał okołooperacyjny. Jeden z pacjentów Longmire a zmarł podczas operacji; przeszczep drugiego nie powiódł się. Tylko Kolesov prowadził długą serię przypadków.
Jeśli uznanie za zabieg należy do chirurga, który po raz pierwszy operował na człowieku, wówczas Goetz wygrywa nagrodę. Był także pierwszym, który opublikował CABG u ludzi, chociaż pochował to osiągnięcie w dwuzdaniowym dodatku do artykułu z 1961 r. Na temat jego eksperymentów na zwierzętach.3 Kolesov opublikował swoje wyniki – w języku rosyjskim – w 1965 r. 3 Longmire opublikował we francuskim czasopiśmie 1966.2 Kolesov opisał swoje wyniki u 12 pacjentów w Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery w październiku 1967 r. Kahn, Garrett i Sabiston nie publikowali odpowiednio do 1971, 1973 i 1974 r.
Favaloro zauważył, że wiele wysiłku przyszło po tych innych. Młody argentyński lekarz prowadzony przez politykę na samo narzucone wygnanie w wiejskiej Argentynie, Favaloro miał aspiracje zostać chirurgiem kardiochirurgicznym. [2] Poleciał do Cleveland w styczniu 1962 r. Jedynie listem polecającym. Pracując od rezydenta do chirurga, zdobył doświadczenie w wielu technikach wieńcowych, w tym w wewnętrznych implantach tętnic klatki piersiowej, endarterektomii i przeszczepach łatek. W 1966 r. Jego uwaga skupiła się na CABG.
Później Favaloro wyjaśnił, że dowiedział się o przeszczepach żyły odpiszczelowej od chirurgów naczyniowych, którzy używali ich do naprawy zwężenia tętnicy nerkowej. Prawdopodobnie wiedział również o Kołesow. Kiedy Kolesov przedłożył swój manuskrypt do Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery w listopadzie 1966 roku, redaktor czasopisma, Brian Blades, wysłał go do Donalda Efflera, mentora Favaloro, za komentarz; Effler prawdopodobnie przeczytał raport Kolesova przed pierwszą próbą CABG Favaloro.
Favaloro wykonał wszczepienie wstawki żyły odpiszczelowej w dniu 9 maja 1967 r. 1, 2,5. Ukończył kolejne 13 z tych procedur przed wykonaniem pierwszej przeszczepionej aorty do tętnicy wieńcowej 19 października. Kiedy opublikował wyniki od swoich pierwszych 15 pacjentów w W kwietniu 1968 roku wspomniał o kolejnym 40 w addendum. Jego wyniki zostały wkrótce potwierdzone przez dwóch innych chirurgów, W
[podobne: dyżury aptek bartoszyce, searchterms allegro, spodziectwo bez spodziectwa ]

Tags: , ,

No Responses to “CABG u 50 (lub 107) – Kompleksowy kurs innowacji terapeutycznych ad”

 1. Airport Hobo Says:

  Sporo ciekawych informacji

 2. Speedwell Says:

  Article marked with the noticed of: najlepsze odchudzanie[...]

 3. Flakes Says:

  Używam kwasu w kapsułkach

 4. Wiktor Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta Bytom[...]

 5. Zod Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek bartoszyce searchterms allegro spodziectwo bez spodziectwa