Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Medycyna prewencyjna dla planety i jej mieszkańców ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ubogie kraje będą bardziej dotknięte niż zamożne, które będą w stanie lepiej się przystosować, ale nawet w Stanach Zjednoczonych zakłócenia w dostawach żywności prawdopodobnie zwiększą ceny i pogorszą brak bezpieczeństwa żywnościowego wśród zagrożonych populacji. Wreszcie ekstremum pogodowe może również negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Istnieją mocne dowody na to, że ekstremalne upały prowadzą do większej agresji i przemocy. Nowsze dane sugerują, że ekstremalne zjawiska pogodowe mogą powodować stres i lęk, zaostrzając depresję i inne choroby psychiczne.
Jak więc chronić społeczeństwo. Adaptacja lub zarządzanie nieuniknioną odbywa się poprzez wtórną prewencję – strategie i praktyki mające na celu zmniejszenie szkód i ochronę ludzi przed zagrożeniami związanymi z klimatem. Przykłady obejmują miejskie plany gotowości na fali upałów, zniechęcanie do budowania na terenach zalewowych i ulepszone systemy ostrzegania przed zanieczyszczeniem powietrza. Wiele takich działań leży w górze od sektora zdrowia, w takich dziedzinach jak planowanie urbanistyczne, ale współpraca z pracownikami służby zdrowia może zoptymalizować ochronę zdrowia. Struktura CDC Building Resilience against Climate Effects (BRACE) (https://www.cdc.gov/climateandhealth/) oferuje podejście do planowania adaptacji.
Łagodzenie lub unikanie trudnej do opanowania wymaga prewencji pierwotnej – strategii i praktyk zaprojektowanych w celu ograniczenia przyczyn zmiany klimatu. Przesunięcie od źródeł energii emitujących gazy cieplarniane w kierunku czystszej energii ma kluczowe znaczenie. Łagodzenie oznacza również przeprojektowanie miast, aby zachęcić do większej chodzenia i jazdy na rowerze (działania o niskim śladzie węglowym i duże korzyści zdrowotne). Możemy również poczynić znaczące postępy w obszarach, od promowania bardziej energooszczędnych budynków po ponowne zalesianie i zmniejszanie marnotrawienia żywności. Zachęcające jest to, że większość wysiłków, które zapobiegają zanieczyszczeniu dwutlenkiem węgla, przynosi znaczne dodatkowe korzyści dla zdrowia: na przykład zdrowsza żywność, więcej ćwiczeń i mniejsze zanieczyszczenie powietrza, co przekłada się na mniej astmy i mniej zawałów mięśnia sercowego i udarów.
Nasz system opieki zdrowotnej odgrywa rolę zarówno w adaptacji, jak i łagodzeniu. Aby przewidzieć i przygotować się na zagrożenia zdrowotne związane z klimatem, potrzebujemy dużej zdolności do radzenia sobie z wydarzeniami związanymi z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Znaczna część naszej infrastruktury zdrowia jest źle przygotowana na te wydarzenia, jak stało się jasne po huraganach Katrina i Sandy. Jeśli chodzi o łagodzenie skutków, zakłady opieki zdrowotnej należą do najbardziej energochłonnych form przestrzeni komercyjnej, co stanowi około 8-10% amerykańskich emisji gazów cieplarnianych. Wysiłki w zielonej opiece zdrowotnej – w tym zmniejszenie zużycia energii i materiałów, zaopatrzenie w żywność, w tym żywność w sposób odpowiedzialny dla środowiska, oraz zachęcanie pracowników do chodzenia, jazdy na rowerze lub dojeżdżania do pracy przy użyciu innych energooszczędnych podejść – są nie tylko pomocne (i prawdopodobnie kosztowne). oszczędności), ale może również stanowić przykład dla naszych społeczności.
Skutki zdrowotne zmian klimatu będą znacznie ostrzejsze w wielu innych krajach. Uważamy jednak, że Stany Zjednoczone mają obowiązek działania z dwóch powodów: jesteśmy wiodącym emitentem gazów cieplarnianych – numer jeden w łącznej emisji do tej pory, i numer dwa (po Chinach) w trwających emisjach – i wiele innych krajów oczekuje USA
[podobne: przychodnia portowa, spodziectwo bez spodziectwa, forever slim tabletki gdzie kupić ]

Tags: , ,

No Responses to “Medycyna prewencyjna dla planety i jej mieszkańców ad”

  1. Alex Says:

    Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

  2. Teodor Says:

    Article marked with the noticed of: leczenie bólu[...]

  3. Gracjan Says:

    Zasłyszane z SOR jednego z dużych miast Polski

Powiązane tematy z artykułem: forever slim tabletki gdzie kupić przychodnia portowa spodziectwo bez spodziectwa