Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Medycyna prewencyjna dla planety i jej mieszkańców

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zdrowie jest ludzką twarzą zmian klimatu był motywującą ideą konferencji Klimat i Zdrowie, która odbyła się w Centrum Cartera w Atlancie w czwartek, 16 lutego 2017 r. Pierwotnie zaplanowane przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC), które następnie odkładano go na czas nieokreślony, a spotkanie zostało wskrzeszone przez koalicję organizacji pozarządowych i uniwersytetów i zwołane przez byłego wiceprezydenta Al Gore a. Ponad 300 uczestników i ogólnoświatowa publiczność oglądająca transmisję na żywo wysłuchała ponad 25 prelegentów zajmujących się skutkami zdrowotnymi zmian klimatu, rolą pracowników służby zdrowia w dostosowywaniu się do tych skutków i komunikowaniu się z opinią publiczną i decydentami, a także korzyści dla zdrowia wynikających z klimatu -magrywanie zmian. Dla wielu Amerykanów skutki zmian klimatu wydają się odległe: wyspy narodowe zatopią się pod rosnącymi morzami, obszary Bliskiego Wschodu staną się niezdatne do zamieszkania z powodu ekstremalnego ciepła. Ale chociaż najgorsze skutki odczują osoby biedniejsze w biedniejszych krajach, które są mniej odporne na susze, powodzie i upał, zmiany klimatu już wpływają na zdrowie wrażliwych populacji USA, a amerykańscy specjaliści w dziedzinie zdrowia widzą te efekty.
Roczne zmiany średniej temperatury powietrza na powierzchni, 1880-2016. Dane pochodzą z Instytutu Studiów Kosmicznych imienia Goddarda, Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Interaktywna grafika jest dostępna pod adresem.
Średnia temperatura wzrosła w ciągu ostatniego stulecia o 1,3 do 1,9 ° F (0,7 do 1,1 ° C), szczególnie na północy i zachodzie, a wzrosty przyspieszyły w ostatnich latach (patrz wykres i interaktywna grafika). trzy najgorętsze lata odnotowano w Stanach Zjednoczonych w 2012, 2015 i 2016. Średnia temperatura ma wzrosnąć o 3 do 10 ° F (1.7 do 5.6 ° C) w ciągu życia dzieci rodzących się. Co te zmiany oznaczają dla zdrowia.
Wraz z ociepleniem temperatury pojawiają się dłuższe letnie fale upałów, które zwiększają śmiertelność, szczególnie wśród osób najbardziej narażonych – osób starszych i biednych, mieszkańców miejskich wysp ciepła i osób cierpiących na choroby psychiczne. Wyższe temperatury również zwiększają poziom ozonu, obniżając funkcjonowanie płuc i nasilając astmę. Wcześniejsze i dłuższe sezony pyłkowe zwiększają narażenie na alergeny, zwiększając uczulenie alergiczne i epizody astmy. Wyższe temperatury powodują większe i dłuższe pożary lasów, zmniejszając jakość powietrza nawietrznego i zwiększając liczbę hospitalizacji z powodu chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.
Zmiany klimatyczne powodują również, że obszary suche stają się bardziej suche, obszary wilgotne bardziej wilgotne, a gwałtowne burze z częstszymi opadami są bardziej powszechne. Huragany i powodzie bezpośrednio zabijają ludzi, a ich pośrednie skutki, takie jak epidemie chorób przenoszonych przez wodę po powodziach, powodują większe szkody dla zdrowia ludzkiego. Cieplejsza temperatura wody ułatwia również rozwój patogennych organizmów wodnych, takich jak bakterie z grupy coli i vibrio.2
Dystrybucja chorób przenoszonych przez wektory, takich jak choroba Lyme, wirus Zachodniego Nilu, gorączka plamista Gór Skalistych, dżuma i tularemia rozszerza się, gdy zmienia się zakres ich wektorów. Przewiduje się, że rozmieszczenie kleszcza z Lyme, na przykład Ixodes scapularis, rozszerzy się, aby pokryć większość wschodniej części Stanów Zjednoczonych w ciągu najbliższych 60 lat.3. Wektory komarów patogenów nie są obecnie powszechne w Stanach Zjednoczonych, takie jak jak dengue, chikungunya i Zika, mogą znaleźć bardziej korzystne warunki.
W niektórych regionach świata przewiduje się, że produkcja żywności – uprawy, zwierzęta gospodarskie i rybołówstwo – spadnie
[patrz też: omułek zielonowargowy właściwości, atpo badanie, spodziectwo bez spodziectwa ]

Tags: , ,

No Responses to “Medycyna prewencyjna dla planety i jej mieszkańców”

 1. Kingfisher Says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

 2. Riff Raff Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Endermologia Wrocław[...]

 3. Riff Raff Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 4. Norbert Says:

  Article marked with the noticed of: wózki inwalidzkie lublin[...]

 5. Wiktor Says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

Powiązane tematy z artykułem: atpo badanie omułek zielonowargowy właściwości spodziectwo bez spodziectwa