Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

O uwięzieniu i zdrowiu – Przeformułowanie dyskusji ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po tym, jak państwo nie zdołało odpowiednio zreformować systemu, jego więzienna opieka zdrowotna została umieszczona w federalnym komisariacie w 2005 r. Chociaż jakość opieki medycznej niewątpliwie uległa dalszej poprawie, w 2011 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych stwierdził, że wyniki zdrowotne pozostały niewystarczające, co spowodowało reformy ukierunkowane przede wszystkim na zmniejszenie liczby więźniów. Problem polega na tym, że bez względu na to, jak bardzo poprawia się dostęp i jakość, istnieją mniej widoczne, ale równie poważne konsekwencje zdrowotne życia w więzieniu, które są związane z samą porcją. Przyczyną złego stanu zdrowia są materialne warunki uwięzienia (złe warunki mieszkaniowe, nieadekwatność żywności, ubóstwo), a także dyskryminacja rasowa i inna, utrata wsparcia społecznego i głęboki brak kontroli. Ten ostatni czynnik ma szczególnie silny wpływ na życie moich pacjentów.
Pan P. był blady. Powiedzieli mi o 4554 rano , powiedział. Jestem po prostu zmęczony. To nie jest chemia; to jest to miejsce – zabrało mi wszystko.
Ten refren był znajomy. Wśród realiów życia za kratami w Stanach Zjednoczonych brak autonomii przybiera szczególnie brutalne żniwo, sprawiając, że więźniowie są zmęczeni i przygnębieni.
Ta utrata autonomii wpływa również na zdrowie, związek, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w badaniach Whitehall, seria prospektywnych badań kohortowych, które analizowały wskaźniki umieralności wśród brytyjskich urzędników służby cywilnej2. Badania te były pierwszymi, które ostatecznie pokazały, że ludzie w niższych klasach społecznych mieli wyższe wskaźniki przedwczesnej śmierci niż osoby z wyższych klas, mimo równego dostępu do opieki zdrowotnej. Odkrycia te potwierdzają się nawet po uwzględnieniu różnic między badaczami, w tym paleniem tytoniu, otyłością, aktywnością i wyjściową chorobą. Przyczyna leży w autonomii i uczestnictwie w życiu społecznym.
W naszym społeczeństwie nigdzie nie brakuje takich aktywów, jak w życiu ludzi uwięzionych. Z racji tego, że są w odosobnieniu, mają niewielką kontrolę nad swoim życiem, czują się pozbawieni mocy ze względu na okoliczności i brakuje im sieci wsparcia. Ich brak kontroli jest po części systemowy – napędzany ubóstwem, rasizmem i dyskryminacją – jak ma to miejsce w przypadku wielu osób żyjących w społeczności. Tym, co wyróżnia więźniów, jest to, że ich utrata kontroli jest również sformalizowana poprzez warunki uwięzienia i polityki, które nakazują usunięcie pewnych zabezpieczeń i praw.
Dlaczego warunki uwięzienia rzadko są brane pod uwagę w naszym podejściu do zdrowia zmarginalizowanych populacji. Odpowiedź jest zakorzeniona w złożonej historii i sposobie, w jaki jesteśmy uspołecznieni, aby myśleć o uwięzieniu. Istotą problemu jest przekonanie, że więźniowie różnią się od reszty z nas – że są i powinni być obywatelami drugiej kategorii. Przekonanie to przejawia się zmianą w ciągu ostatniego półwiecza w głównym celu uwięzienia od rehabilitacji do odwetu. Ludzie są teraz więzieni za karę, ale także za karę.3
To, co od razu widać klinicystom praktykującym w otoczeniu korekcyjnym, to pilna potrzeba pogodzenia naszych wartości jako obrońców pacjentów z soczewką, przez którą system więzienny – i całe społeczeństwo – postrzega więźniów
[przypisy: sumamed ulotka, koszt aparatu ortodontycznego stałego, chlamydia pneumoniae leczenie naturalne ]

Tags: , ,

No Responses to “O uwięzieniu i zdrowiu – Przeformułowanie dyskusji ad”

  1. Elżbieta Says:

    Moja Mama miała tętniaka

  2. Liquid Science Says:

    [..] Cytowany fragment: wybielanie zębów Warszawa[...]

  3. Mindless Bobcat Says:

    Bo lubię owoce… Jeść

Powiązane tematy z artykułem: chlamydia pneumoniae leczenie naturalne koszt aparatu ortodontycznego stałego sumamed ulotka