Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

O uwięzieniu i zdrowiu – Przeformułowanie dyskusji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

To, co pozostało z włosów pana P., zniknęło z ciasnego warkocza, który zapiął przed ostatnim leczeniem chemioterapeutycznym. Jego kości twarzy teraz wystawały, jakby rzeźbiarz się uwiódł. W celi nie było lustra w więzieniu o zaostrzonym rygorze, w którym pan P. spędził więcej niż połowę życia, ale nie musiał widzieć, że jego ciało gnije. Zapach potu pana P. przenikał jego dom 23 lat, komórkę o powierzchni 48 stóp kwadratowych, która była trzema częściami betonu i jedną częścią metalu z fenestratu. Zawierał łóżko piętrowe, metalową toaletę i metalowy zlew o frustrująco niskim ciśnieniu wody. Było już wystarczająco dużo miejsca, aby przecisnąć się przez drzwi klatki, plecami do ściany, klatką piersiową od ramy łóżka.
Nie trafiłeś dziś do kliniki – powiedziałem. Czy czujesz się chory na chemioterapię.
Pan P. pokręcił głową. Przerwałem, zastanawiając się, czy rozwiązać problem, który, jak wiedziałem, będzie dla niego bardziej niszczycielski niż jego śmiertelny rak.
Właściwie to przyszedłem, ponieważ usłyszałem wiadomość o twoim 4554. Naprawdę mi przykro.
Kilka tygodni wcześniej, w rutynowych ograniczeniach w kajdankach i wyczerpanych po wizycie u onkologa, pan P. wrzasnął wulgaryzmy na pielęgniarkę, czekając na zwolnienie z więziennego doku. Chociaż słyszała i widziała o wiele gorzej w swoim czasie jako pielęgniarka w społeczności, przypomniała sobie orientację nowego pracownika więzienia, w której pracownicy zostali poinstruowani, aby zgłaszać ewentualne złe zachowanie więźniom. Tak więc złożyła skargę, zwaną 4554, z urzędem opieki i 3 miesiące zostały dodane do wyroku P. P. Kiedy pielęgniarka się dowiedziała, nie mogła uwierzyć, że jej działanie ma taką moc, a ona była zniechęcona wynikiem. Nawet przy jej ograniczonym doświadczeniu w pracy w więzieniu zrozumiała, że przedłużenie pobytu Pana P. jest szkodliwe dla jego zdrowia.
Wraz ze wzrostem masowego uwięzienia społeczność biomedyczna stała się coraz bardziej zainteresowana badaniem takich uwarunkowań uwięzienia, jak uzależnienie i zaburzenia psychiczne. Mniej uwagi poświęcono sposobowi, w jaki samo uwięzienie szkodzi zdrowiu. To zaniedbanie można przynajmniej częściowo przypisać temu, że oficjalne statystyki nie oddają dokładnie doświadczeń przeżywanych przez więźniów. Na przykład statystyki pokazują, że śmiertelność wśród osób żyjących w więzieniach i więzieniach jest niższa niż wśród ogółu populacji dorosłych.1 Chociaż mniejsze ryzyko śmierci może wskazywać, że uwięzienie często siłą usuwa ludzi z niebezpiecznych okoliczności, nie oznacza to, że uwięzienie pojazd służący poprawie zdrowia, pomimo dostępnych dla więźniów możliwości w zakresie zdrowia publicznego (takich jak diagnoza i leczenie chorób zakaźnych, badania przesiewowe w kierunku raka oraz zaprzestanie palenia tytoniu).
Odłączenie statystyk od doświadczeń życiowych jest widoczne w historii służby zdrowia w więzieniach w Kalifornii. W 2001 roku, po przeanalizowaniu dowodów na to, że przeciętnie jeden więzień zmarł tygodniowo z powodu zaniedbania lub zaniedbania, sędzia sądu okręgowego orzekł, że opieka zdrowotna w państwowym systemie więziennym narusza konstytucyjny zakaz okrutnej i niezwykłej kary
[hasła pokrewne: nawykowe zwichnięcie rzepki, atpo badanie, sumamed ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “O uwięzieniu i zdrowiu – Przeformułowanie dyskusji”

 1. Crash Override Says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 2. Hightower Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do łóżko do masażu[...]

 3. Zod Says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 4. Wheels Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Medycyna estetyczna Kielce[...]

 5. Snake Eyes Says:

  Konieczne jest branie leków

 6. Jerzy Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: analiza cen[...]

 7. Chocolate Thunder Says:

  Dieta jest ważna,

Powiązane tematy z artykułem: atpo badanie nawykowe zwichnięcie rzepki sumamed ulotka