Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ciągu zaledwie 4 miesięcy od października 2016 r. Do stycznia 2017 r. Około 54 000 dzieci i ich opiekunów zostało zatrzymanych na granicy USA.5 Nawet jeśli liczba przejść granicznych spadnie w wyniku obecnego otoczenia politycznego, mówimy o tysiącach dzieci na rok. Przeciążone systemy opieki nad dziećmi w większości stanów USA już mają problemy z zaspokojeniem potrzeb dzieci, którym mają służyć; przyjmowanie dzieci odebranych rodzicom z powodów politycznych przytłoczy ich zdolność. Wiele rodzin zastępczych nie może przyjmować grup rodzeństwa, więc agencje próbujące pomóc tym dzieciom zaryzykowałyby skutki separacji od rodziców poprzez oddzielenie rodzeństwa od siebie. Niewiele rodzin zastępczych mówi po hiszpańsku, a wiele dzieci prędzej czy później zostanie umieszczonych w kosztownej, niepotrzebnej i potencjalnie szkodliwej opiece instytucjonalnej. Amerykańskie publiczne systemy opieki nad dziećmi, organizacje świadczące opiekę zastępczą o statusie non-profit oraz lekarze zajmujący się zdrowiem psychicznym, którzy zostaną zakontraktowani, aby zajmować się tymi dziećmi, zostaną wtrąceni w dylemat etyczny: dostarczając niezbędne usługi, ułatwiliby wdrażanie polityki jest sprzeczne z naukami rozwojowymi, w których ich podstawa jest ugruntowana. Zwolennicy dobrobytu i dobrostanu dzieci mogliby skorzystać ze wsparcia pediatrów, psychiatrów i ich stowarzyszeń medycznych, potępiając wszelkie wysiłki podejmowane przez DHS w celu niepotrzebnego usuwania dzieci z ich rodziców.
Ochrona dzieci jest kwestią obustronną, a nasze obecne podejście do niej jest oparte na dowodach z dziedziny medycyny i nauki o rozwoju. Wraz z liderami w dziedzinie psychiatrii, pediatrii, pracy socjalnej, psychologii, prawa, ekonomii i zdrowia publicznego, stworzyliśmy niedawno Sieć Doradczą dla Dzieci, aby wspierać i promować najlepsze interesy i dobre samopoczucie dzieci mających kontakt z DHS. Nasza sieć publicznie potępiła separację dzieci od rodziców na granicy i nalegała, aby Kelly i przywódcy kongresów rozważali potencjalny efekt odstraszający proponowanej polityki w kontekście zmieniających życie konsekwencji dla dzieci (www.childadvisorynetwork.org). Naukowy i moralny ciężar społeczności medycznej może zostać wykorzystany do zwalczania polityki, która według badań będzie szkodzić dzieciom.
Idąc naprzód, inne problemy, z którymi borykają się nie udokumentowane dzieci imigranckie i dzieci obywateli nie udokumentowanych imigrantów, mogą również skorzystać z pomocy lekarzy. Kwestie te obejmują propozycję zakończenia obecnej praktyki zwalniania rodziców i dzieci podczas rozpatrywania ich wniosków o azyl. Zaprzestanie polityki catch-and-release dla rodzin o niskim ryzyku spowodowałoby dramatyczny wzrost liczby zatrzymanych rodzin. Rodziny mają lepszą pozycję niż organy porządku publicznego, aby podejmować decyzje dotyczące najlepszego interesu swoich dzieci, gdy rodzic jest zatrzymany. Innym pojawiającym się problemem jest umieszczanie dzieci obywateli Stanów Zjednoczonych w opiece zastępczej, gdy ich nieudokumentowani rodzice-imigranci są deportowani. Co więcej, nawet strach przed deportacją ze strony nieudokumentowanych rodziców wpłynie na naszą zdolność do angażowania rodzin i dzieci w usługi oraz zmniejszy przestrzeganie zasad leczenia i kontynuację leczenia
[więcej w: forever slim tabletki gdzie kupić, contix opinie, koszt aparatu ortodontycznego stałego ]

Tags: , ,

No Responses to “Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci ad”

 1. Krystian Says:

  Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

 2. Maja Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta bielsko biała[...]

 3. Buckshot Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

 4. Justyna Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie kanałowe mikroskopem[...]

 5. Lord Nikon Says:

  To tylko niedobór witaminy K

 6. Gabriela Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: woda mineralna[...]

 7. Patrycja Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

Powiązane tematy z artykułem: contix opinie forever slim tabletki gdzie kupić koszt aparatu ortodontycznego stałego