Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

W ciągu zaledwie 4 miesięcy od października 2016 r. Do stycznia 2017 r. Około 54 000 dzieci i ich opiekunów zostało zatrzymanych na granicy USA.5 Nawet jeśli liczba przejść granicznych spadnie w wyniku obecnego otoczenia politycznego, mówimy o tysiącach dzieci na rok. Przeciążone systemy opieki nad dziećmi w większości stanów USA już mają problemy z zaspokojeniem potrzeb dzieci, którym mają służyć; przyjmowanie dzieci odebranych rodzicom z powodów politycznych przytłoczy ich zdolność. Wiele rodzin zastępczych nie może przyjmować grup rodzeństwa, więc agencje próbujące pomóc tym dzieciom zaryzykowałyby skutki separacji od rodziców poprzez oddzielenie rodzeństwa od siebie. Niewiele rodzin zastępczych mówi po hiszpańsku, a wiele dzieci prędzej czy później zostanie umieszczonych w kosztownej, niepotrzebnej i potencjalnie szkodliwej opiece instytucjonalnej. Amerykańskie publiczne systemy opieki nad dziećmi, organizacje świadczące opiekę zastępczą o statusie non-profit oraz lekarze zajmujący się zdrowiem psychicznym, którzy zostaną zakontraktowani, aby zajmować się tymi dziećmi, zostaną wtrąceni w dylemat etyczny: dostarczając niezbędne usługi, ułatwiliby wdrażanie polityki jest sprzeczne z naukami rozwojowymi, w których ich podstawa jest ugruntowana. Zwolennicy dobrobytu i dobrostanu dzieci mogliby skorzystać ze wsparcia pediatrów, psychiatrów i ich stowarzyszeń medycznych, potępiając wszelkie wysiłki podejmowane przez DHS w celu niepotrzebnego usuwania dzieci z ich rodziców.
Ochrona dzieci jest kwestią obustronną, a nasze obecne podejście do niej jest oparte na dowodach z dziedziny medycyny i nauki o rozwoju. Wraz z liderami w dziedzinie psychiatrii, pediatrii, pracy socjalnej, psychologii, prawa, ekonomii i zdrowia publicznego, stworzyliśmy niedawno Sieć Doradczą dla Dzieci, aby wspierać i promować najlepsze interesy i dobre samopoczucie dzieci mających kontakt z DHS. Nasza sieć publicznie potępiła separację dzieci od rodziców na granicy i nalegała, aby Kelly i przywódcy kongresów rozważali potencjalny efekt odstraszający proponowanej polityki w kontekście zmieniających życie konsekwencji dla dzieci (www.childadvisorynetwork.org). Naukowy i moralny ciężar społeczności medycznej może zostać wykorzystany do zwalczania polityki, która według badań będzie szkodzić dzieciom.
Idąc naprzód, inne problemy, z którymi borykają się nie udokumentowane dzieci imigranckie i dzieci obywateli nie udokumentowanych imigrantów, mogą również skorzystać z pomocy lekarzy. Kwestie te obejmują propozycję zakończenia obecnej praktyki zwalniania rodziców i dzieci podczas rozpatrywania ich wniosków o azyl. Zaprzestanie polityki catch-and-release dla rodzin o niskim ryzyku spowodowałoby dramatyczny wzrost liczby zatrzymanych rodzin. Rodziny mają lepszą pozycję niż organy porządku publicznego, aby podejmować decyzje dotyczące najlepszego interesu swoich dzieci, gdy rodzic jest zatrzymany. Innym pojawiającym się problemem jest umieszczanie dzieci obywateli Stanów Zjednoczonych w opiece zastępczej, gdy ich nieudokumentowani rodzice-imigranci są deportowani. Co więcej, nawet strach przed deportacją ze strony nieudokumentowanych rodziców wpłynie na naszą zdolność do angażowania rodzin i dzieci w usługi oraz zmniejszy przestrzeganie zasad leczenia i kontynuację leczenia
[więcej w: opinie na temat leku contix, wykaz leków dla seniorów, usg jamy brzusznej bielsko ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: opinie na temat leku contix usg jamy brzusznej bielsko wykaz leków dla seniorów