Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Lekarze są dobrze przygotowani do tego, by bronić zasad, które pozwolą rodzinom na podejmowanie decyzji o najlepszym interesie ich dzieci, gdy zostaną zatrzymane lub będą miały styczność z deportacją, oraz podkreślenie negatywnych skutków tych działań na dzieci, z których wielu jest obywatelami. Jest dużo miejsca na etycznie uzasadnione spory dotyczące polityki imigracyjnej wśród osób o dobrych intencjach. Ale nawet odkładając na bok szersze kwestie praw człowieka i ekonomicznych nierówności strukturalnych na naszej półkuli, utrzymujemy, że szkodzenie dzieciom poprzez oddzielanie ich od rodziców niepotrzebnie jest nieuzasadnioną praktyką z perspektywy nauki o rozwoju i zdrowia psychicznego. Czynienie tego po prostu po to, aby wysłać ostrzeżenie innym rodzinom, jest również niemoralne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 3 maja 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z jednostki ds. Opieki nad dzieckiem i dobrostanu, szkoły pracy socjalnej (MJM, EB), Instytutu Zdrowia, Polityki Opieki Zdrowotnej i Badań nad Starzeniem (EB) oraz Oddziału Pediatrii, Szkoły Medycznej Roberta Wooda Johnsona (MJM) , Rutgers University, New Brunswick, NJ; oraz Wydział Psychiatrii i Nauk Behawioralnych, Tulane University School of Medicine, Nowy Orlean (CHZ).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Narodowe akademie nauk, inżynierii i medycyny. Sprawy rodzicielskie: wspieranie rodziców dzieci w wieku 0-8 lat. Washington, DC: National Academies Press, 2016.

2. Shonkoff JP, Garner AS, Komisja Psychospołecznych Aspektów Zdrowia Dziecka i Rodziny, Komitet ds. Wczesnego Dzieciństwa, Adopcja i Opieka Zależna, Sekcja Pediatria rozwojowa i behawioralna. Trwałe skutki wczesnych dziecięcych przeciwności i stresu toksycznego. Pediatrics 2012; 129: e232-e246
Crossref Web of Science Medline
3. Brown DW, Anda RF, Tiemeier H, i in. Niekorzystne doświadczenia z dzieciństwa i ryzyko przedwczesnej śmierci. Am J Prev Med 2009; 37: 389-396
Crossref Web of Science Medline
4. Buk E. Kelly mówi o rozdzieleniu kobiet, dzieci na granicy z Meksykiem. Reuters. 6 marca 2017 r. (Http://www.reuters.com/article/us-usa-immigration-children-idUSKBN16D2OX).

5. Kopan T. Kelly mówi, że DHS nie rozdzieli rodzin na granicy. CNN. 29 marca 2017 r. (Http://www.cnn.com/2017/03/29/politics/border-families-separation-kelly/).

Zamknij odniesienia
[przypisy: tabletki na uspokojenie bez recepty, dyżury aptek bartoszyce, atpo badanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci cd”

  1. Crash Test Says:

    Medycyna sryna…

  2. Brajan Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do boldenone[...]

  3. Julita Says:

    Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

Powiązane tematy z artykułem: atpo badanie dyżury aptek bartoszyce tabletki na uspokojenie bez recepty