Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dziesięciolecia badań nad rozwojem dzieci potwierdzają, że dzieci najlepiej rozwijają się w kontekście bezpiecznych, wspierających i pielęgnujących relacji.1 Pozytywne relacje z podstawowymi opiekunami są niezbędne dla zdrowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego dzieci. W przypadku dzieci, które doświadczają poważnych urazów, rodzice zapewniają niezbędną tarczę ochronną i pomagają dzieciom regulować emocje i przywracają poczucie bezpieczeństwa, które wpływa na ich system reakcji na stres (oś podwzgórze-przysadka-nadnercza) oraz ich wzrost, zdrowie i dobre samopoczucie Z drugiej strony, jeśli dzieci są niepotrzebnie i traumatycznie usuwane z rodziców, cierpią one na ich zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dobre samopoczucie. Skutki traumatycznych przeżyć – szczególnie u dzieci, które już spotkały się z poważnymi przeciwnościami – prawdopodobnie nie będą krótkotrwałe: skumulowana przeciwność może trwać całe życie, nawet zwiększając ryzyko przedwczesnej śmierci.3 Było to niepokojące, gdy sekretarz ds. Bezpieczeństwa narodowego John Kelly wskazał, że rozważa rozdzielenie nieudokumentowanych dzieci od swoich rodziców, w tym osób ubiegających się o azyl, na przejściach granicznych w USA4. Chociaż od tamtego czasu Kelly wycofał się z początkowego objęcia tej polityki, odstraszając inne rodziny, które rozważają próbę wjazdu do Stanów Zjednoczonych, pozostawił otwartą możliwość rozdzielenia rodzin na podstawie jakiegoś innego powodu 5 – sugerując dość szeroki zakres uznania.
Zdrowie i opieka nad dziećmi to dziedzina, w której nie ma miejsca na niejednoznaczność. W Stanach Zjednoczonych jedynym powodem, dla którego usuwamy dzieci z ich rodziców, jest ryzyko szkód spowodowanych maltretowaniem i uważamy, że polityka Kelly i USA powinna jednoznacznie i jednoznacznie określać tę pozycję. Większość rodzin wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych nielegalnie robi to, ponieważ desperacko pragną uniknąć skrajnego ubóstwa, konfliktów zbrojnych i innych trudnych warunków społecznych. Osadzając niejasność w polityce federalnej dotyczącej tych rodzin, szczególnie w kontekście powtarzających się oświadczeń Kelly o powstrzymywaniu kobiet od rozpoczęcia niebezpiecznej podróży do tego kraju, 4,5 zezwala funkcjonariuszom ds. Imigracji na interpretowanie aktu sprowadzania dzieci przez granicę jako brak ich ochrony, a zatem jako podstawy separacji. Zamiast podkreślać, że ryzyko, na jakie narażone są rodziny podczas podróży, odzwierciedla niebezpieczny wybór rodzica, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) może bardziej skoncentrować się na przemocy i niestabilności, z których ucieka wiele rodzin.
Decyzje o oddzieleniu dzieci od rodziców należą do najsilniejszych obowiązków, jakie ponosi państwo, a gdy są podejmowane, są traktowane jedynie jako środek ostateczny w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa – na ogół w celu ochrony przed poważnymi i trwałymi skutkami krzywdzenia ze strony samych rodziców. Niepokojący jest fakt, że rząd USA naraziłby dzieci i rodziny na odstraszanie innych rodzin od przekroczenia granicy – czysto polityczny cel administracji, która stara się obwiniać osoby postronne za gospodarcze i społeczne problemy, z którymi borykają się Amerykanie.
Chociaż wpływ na dobrobyt dzieci ma pierwszorzędne znaczenie, warto zauważyć, że koszty niepotrzebnego odseparowania dzieci od opiekunów również są niezwykle wysokie
[więcej w: przychodnia portowa, searchterms allegro, dyżury aptek bartoszyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Oddzielanie rodzin na granicy – konsekwencje dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci”

 1. K-9 Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odszkodowania za błędy medyczne[...]

 2. Przemysław Says:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

 3. Emma Says:

  Article marked with the noticed of: Masaż leczniczy[...]

 4. Nela Says:

  Alergia na białka mleka krowiego

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek bartoszyce przychodnia portowa searchterms allegro