Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Przeciwstawianie się tłumieniu nauki ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nawet w środowisku medycznym, czy debatujemy nad badaniem mammograficznym, statynami, czy wiarygodnością badania sponsorowanego przez firmę farmaceutyczną, nasze ideologie wpływają na naszą asymilację danych. Po drugie, w tym bardzo spolaryzowanym momencie musimy uważać, aby przypadkowo nie upolitycznić nauki, która nie została jeszcze powiązana z konkretnym światopoglądem. Dan Kahan, ekspert od sposobu, w jaki emocje i tożsamość wpływają na naszą interpretację faktów naukowych, ostatnio współautował badanie oceniające, w jaki sposób memy kulturowo antagonistyczne wpłynęły na zdolność ludzi do przetwarzania informacji o pozornie neutralnym problemie naukowym: wirus Zika.4 Ponieważ krążyły opowiadania sugerując, że Zika została spowodowana albo przez globalne ocieplenie, albo przez imigrację, zarówno wysoko obciążone tematy, naukowcy ocenili, jak ekspozycja na takie historie wpłynęła na postrzeganie przez podmioty zagrożenia Zika. Ci, których światopoglądy wiążą się z podejrzeniem o klimatologię, stali się bardziej sceptyczni wobec zagrożenia Zika, gdy rzekomo było ono spowodowane przez globalne ocieplenie, a ci, których światopoglądy preferują globalizm i otwarte granice, postrzegali mniejsze ryzyko wirusa Zika, gdy jego pojawienie się było związane do imigracji.
Ryzyko dodania wartościowości obciążonej tożsamością do neutralnie neutralnych kwestii naukowych sprawia, że opieranie się zaprzeczaniu nauce w epoce Trumpa jest szczególnie trudne. Ponieważ poświęcamy dużo więcej uwagi zakwestionowanej niż ogólnie przyjętej nauce, łatwo zapomnieć, że większość faktów naukowych i powiązanych polityk nie indukuje plemienia1. Nie widać partyzanckich bitew nad traktowaniem z powodu zawału mięśnia sercowego, powiedzmy lub zagrożenia związane z narażeniem na promieniowanie. Ale, jak Kahan wskazuje, Trump rozwija się, czyniąc polaryzacje bezpartyjnymi. Wskazanie, że może on wyznaczyć sceptyka na szczepionkę, by kierować komisją do przeglądu bezpieczeństwa szczepionek, jest niepokojącym przykładem, ponieważ sceptycyzm szczepionek był jak dotąd ograniczony do mniejszości, choć wokalnej, marginesu. Nigdy nie widziałem kogoś tak agresywnie nastawionego na zwiększenie liczby problemów, które cechują ten rodzaj antagonizmu – powiedział mi Kahan. On jest naszym głównym zanieczyszczającym środowisko komunikacyjne w dziedzinie nauki .
Tacy truciciele sprytnie podżegają do bitew kulturowych, które ostatecznie zwiększają nieufność do nauki. Ich strategie wykorzystują fundamentalny aspekt natury ludzkiej: zmuszeni do wyboru między rozpoznawaniem tego, co jest znane nauce i utrzymaniem naszej tożsamości grupowej, większość z nas wybiera tę drugą.
To ciągłe dążenie do zachowania tożsamości pomaga wyjaśnić, dlaczego wywoływanie idiotycznych lub niebezpiecznych sceptyków przez szczepionki jest, jak wskazali inni, prawdopodobnie na rykoszet, szczególnie w obliczu kulturowego sprzeciwu przeciwko akademickim elitom . To także dlatego, kiedy Trump wyzywa antynaukową prowokację w kwestii niepodzielnej powinniśmy unikać tak zdecydowanej korekty dezinformacji, że dodatkowo pobudzamy sceptycyzm wyłącznie na podstawie tożsamości politycznej. Nawet przy już polaryzujących tematach bardziej zdecydowany opór może być najbardziej skutecznym podejściem. W tym celu ostrożny opór, taki jak zmobilizowanie się koalicji do stosunkowo spokojnej reorganizacji przełożonego spotkania na temat nauki o klimacie, może okazać się najskuteczniejszym w tych dzielących czasach.
Ale zmierzony opór może wydawać się niezadowalająco trudny do zdefiniowania
[patrz też: szpital kliniczny ceglana, nawykowe zwichnięcie rzepki, dyżury aptek bartoszyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Przeciwstawianie się tłumieniu nauki ad”

 1. Mr. Wholesome Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ból zęba[...]

 2. Sandbox Says:

  Jestem w ciąży

 3. Bearded Angler Says:

  Article marked with the noticed of: detoks[...]

 4. Screwtape Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

 5. Leon Says:

  Article marked with the noticed of: protetyka bielsko biała[...]

 6. Barbara Says:

  Dreszcze bez gorączki

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek bartoszyce nawykowe zwichnięcie rzepki szpital kliniczny ceglana