Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wśród ekonomistów panuje wyraźna zgoda co do tego, że finansowanie badań naukowych w sektorze publicznym przynosi wysokie zyski (patrz Powrót w sprawie badań biomedycznych wspieranych przez rząd), a zakłócenia w wydatkach mogą mieć daleko idące skutki, które mogą ostatecznie podważyć przewagę USA w dziedzinie nauki, technologii , inżynieria i matematyka (STEM). Stany Zjednoczone są liderem w dziedzinie badań biomedycznych, ale mają aktywnych konkurentów , twierdzi ekonomista Harvard, David Cutler. Proponowane cięcia NIH poważnie wpłyną na naszą zdolność do przewodzenia w rozwoju STEM. Pierre Azoulay, profesor MIT Sloan School of Management, który badał wkład finansowanych przez NIH badań nad działalnością patentową firm biofarmaceutycznych, szacuje, że inwestycja w badania o wartości 10 milionów dolarów generuje średnio dwa do trzech nowych patentów. wątpi, że sektor prywatny mógłby wypełnić luki, które cięcia tej wielkości pozostawiłyby po sobie – To może dobrze zabić gęś, która składa złote jaja .
Poza konsekwencjami ekonomicznymi finansowanie NIH przyniosło znaczące korzyści zdrowotne. Nie ma wątpliwości, że Amerykanie żyją dłużej w dużej części dzięki badaniom, które zostały sfinansowane przez NIH , zauważa Harold Varmus, laureat nagrody Nobla i profesor w Weill Cornell Medicine, który kierował NIH od 1993 do 1999 roku. przeciętnego Amerykanina zwiększyła się o 8 lat w latach 1970-2013 (z 70,8 do 78,8 roku), podczas gdy śmiertelność z przyczyn ogólnych spadła o 43% (z 1279 do 730 na 100 000 mieszkańców), zgodnie z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Postępy badawcze wspierane w dużej mierze przez NIH doprowadziły do zmniejszenia śmiertelności z powodu głównych przyczyn zgonów w USA, w tym chorób serca, cukrzycy, udaru mózgu i raka.
Jakość opieki zdrowotnej wzrosła również w ramach Agencji ds. Badań i Jakości w Ochronie Zdrowia (AHRQ), niezależnej agencji w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej poświęconej wspieraniu badań w celu poprawy jakości, bezpieczeństwa i dostępności opieki zdrowotnej. Zgodnie z propozycją budżetu Trumpa, AHRQ zostałby złożony w PZH, a jego budżet w wysokości 479 milionów dolarów zostałby wyeliminowany. Finansowane przez AHRQ badania przyczyniły się do zmniejszenia o 21% wskaźnika warunków szpitalnych od 2010 r., Co zapobiegnie 3 milionom zdarzeń niepożądanych i uratuje 125 000 osób. Agencja szacuje, że te ulepszenia wygenerowały 28 miliardów dolarów oszczędności.
NIH wspiera także krytyczne globalne wysiłki na rzecz zdrowia publicznego, w dużej mierze koordynowane przez Centrum Międzynarodowe Fogarty, program o wartości 69,1 miliona dolarów przeznaczony na budowanie partnerstwa między instytucjami badań zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Projekt budżetu prezydenta wyeliminowałby Fogarty. Jednak globalne partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla opracowania skutecznych metod reagowania na globalne epidemie, przekonuje James Curran, profesor epidemiologii i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Rollins na Uniwersytecie Emory: Choroba i nasze rozumienie czynników przyczynowych nie zna granic geograficznych .
Współpraca międzynarodowa ma zasadnicze znaczenie dla nadzoru chorób zakaźnych, takich jak HIV, Ebola, SARS i grypa, oraz dla opracowania skutecznych programów leczenia i profilaktyki
[przypisy: sumamed ulotka, omułek zielonowargowy właściwości, contix opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą ad”

 1. Manimal Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: aloes[...]

 2. Vanessa Says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

 3. Mr. Peppermint Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kreatyna warszawa[...]

 4. Alpha Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

Powiązane tematy z artykułem: contix opinie omułek zielonowargowy właściwości sumamed ulotka