Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dwa lata temu Newt Gingrich, były przewodniczący Izby, wezwał do podwojenia budżetu NIH, zauważając w New York Times, że dawne wsparcie było dwustronne, ponieważ zdrowie jest zarówno kwestią moralną, jak i finansową. Niestety fundusze NIH walczyły o utrzymanie inflacji przez ostatnie dziesięć lat. Zwłaszcza w świetle niedawnych represji w Republice Islamskiej, które doprowadziły do wycofania aktu prawnego w celu uchylenia ustawy o przystępnej cenie, wielu obserwatorów, uznając, że GOP nie maszeruje krok w krok, twierdzą, że jest to kluczowy moment dla naukowców, aby połączyć się i lobby przywódcy kongresu. Ostatecznie NIH zapewnia podstawę dla amerykańskiej konkurencyjności w odkrywaniu pojazdów. Jest to klejnot korony USA, a nasze innowacje medyczne należą do naszego najsilniejszego eksportu na świecie. Podważenie tego systemu spowoduje wyczerpanie medycyny i nauki o najlepszych i najbystrzejszych umysłach i doprowadzi do globalnej destabilizacji o dalekosiężnym wpływie. Kongres Stanów Zjednoczonych powinien podjąć działania w celu wypełnienia swojego mandatu i zapewnić wsparcie dla obu stron w celu zapewnienia postępu naukowego, technologicznego i medycznego w NIH w XXI wieku.
Zwrot z badań biomedycznych wspieranych przez rząd. *
Poprawione zdrowie
Finansowane przez NIH badania doprowadziły do znacznego zmniejszenia liczby zgonów z powodu chorób serca, udaru, raka i zakażeń. Liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych ze wszystkich przyczyn spadła o 43% w latach 1969-2013. Długoterminowe inwestycje badawcze, takie jak Framingham Heart Study i Program zapobiegania cukrzycy, zidentyfikowały główne czynniki ryzyka przewlekłych chorób i niskobudżetowych zmian w stylu życia, które mogą opóźnić lub zapobiec wystąpieniu choroby.

Zwiększone bezpieczeństwo i wartość
Badania finansowane przez Agencję ds. Badań i Jakości w zakresie Opieki Zdrowotnej (AHRQ) przyczyniły się do obniżenia liczby warunków szpitalnych o 21% od 2010 r., Co przekłada się na 3 miliony mniej zdarzeń niepożądanych i 125 000 ratowanych osób. AHRQ szacuje, że te ulepszenia wygenerowały 28 miliardów dolarów oszczędności.

Badania naukowe i rozwój leków
Finansowane przez NIH podstawowe badania naukowe napędzają wejście nowych leków na rynek. Badania wspierane przez NIH przyczyniły się do odkrycia w ciągu ostatnich 40 lat 153 nowych leków, szczepionek i nowych wskazań do stosowania w obecnych lekach zatwierdzonych przez FDA.3. Przykłady obejmują opracowanie zydowudyny (AZT) do leczenia HIV, imatinibu w leczeniu przewlekłej postaci szpiku białaczkę i szczepionki do zapobiegania chorobom (wirusowe zapalenie wątroby typu B, rak szyjki macicy i wirus Ebola).

Utrzymanie przodu w nauce, technologii, inżynierii i matematyce
Stany Zjednoczone są największym sponsorem badań biomedycznych na świecie, ale mają aktywnych konkurentów. W 2007 r. Chiny wyszkoliły więcej doktoratów w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych niż Stany Zjednoczone4. Co więcej, chińskie inwestycje w badania i rozwój mają przekroczyć amerykańskie wydatki w 2019 roku.

* Informacje są przekazywane przez Narodowe Instytuty Zdrowia, Agencję ds. Badań i Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, o ile nie zaznaczono inaczej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 29 marca 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Wydziału Zdrowia Kobiet, Brighama i Szpitala dla Kobiet (ITK), Centrum Globalnego Zdrowia, Szpitala Ogólnego w Massachusetts (ITK), Szkoły Medycznej Harvardu (ITK, AAW) i Dana-Farber Cancer Institute (AAW) – wszystko w Boston.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Sampat BN, Lichtenberg FR. Jakie są odpowiednie role sektora publicznego i prywatnego w innowacjach farmaceutycznych. Health Aff (Millwood) 2011; 30: 332-339
Crossref Web of Science Medline
2. Kesselheim AS, Tan YT, Avorn J. Rola akademii, rzadkich chorób i zmiana przeznaczenia w rozwoju najbardziej transformujących leków. Health Aff (Millwood) 2015; 34: 286-293
Crossref Web of Science Medline
3. Stevens AJ, Jensen JJ, Wyller K, Kilgore PC, Chatterjee S, Rohrbaugh ML. Rola badań sektora publicznego w odkrywaniu leków i szczepionek. N Engl J Med 2011; 364: 535-541
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Cyranoski D, Gilbert N, Ledford H, Nayar A, Yahia M. Wykształcenie: doktorant. Nature 2011; 472: 276-279
Crossref Web of Science Medline
5. Azoulay P, Graff Zivin JS, Li D, Sampat BN. Publiczne inwestycje w badania i rozwój oraz patentowanie sektora prywatnego: dowody z zasad finansowania NIH. Arkusz roboczy NBER nr. 20889. Cambridge, MA: National Bureau of Economic Research, styczeń 2015 (http://www.nber.org/papers/w20889).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (7)
[podobne: searchterms allegro, tabletki na uspokojenie bez recepty, searchterms allegro biała ]

Tags: , ,

No Responses to “Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą czesc 4”

 1. Stacker of Wheat Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 2. Adam Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do implanty zębowe ceny[...]

 3. Celtic Charger Says:

  Jestem w ciąży

 4. Nela Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Żywienie w chorobie Hashimoto[...]

 5. Seweryn Says:

  Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

 6. Jagoda Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Stomatolog Kraków[...]

 7. Highlander Monk Says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

Powiązane tematy z artykułem: searchterms allegro sumamed ulotka tabletki na uspokojenie bez recepty