Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dniu 16 marca 2017 r. Prezydent Donald Trump przedstawił swój budżet pod tytułem Ameryka pierwsza , z propozycją obniżenia budżetu Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) o 18,3%, czyli około 5,8 miliarda dolarów. Po raz pierwszy prezydent zaproponował cięcie tej wielkości, ponieważ NIH otrzymał pierwsze środki w 1938 r., Początkowo zainwestował 400 000 USD w National Cancer Institute. Od tego czasu budżet NIH wzrósł do 32 miliardów dolarów, a prawie 80% przyznano dzięki dotacjom konkurencyjnym dla ponad 300 000 badaczy na 2500 uniwersytetach, szkołach medycznych i innych instytucjach badawczych w każdym stanie i na całym świecie. Propozycja prezydenta ma daleko idące konsekwencje dla zdrowia publicznego, badań i rozwoju leków oraz utrzymywania Ameryki w czołówce innowacji. Zagraża również młodym naukowcom, którzy są przyszłymi liderami akademii, biotechnologii i przemysłu farmaceutycznego. Jeśli cięcia o takiej wielkości przeminą, stracimy pokolenie naukowców , mówi Mary-Claire King, profesor nauk genetycznych i medycyny na Uniwersytecie w Waszyngtonie, którego wczesne finansowanie z NIH doprowadziło do identyfikacji genu BRCA1 i jego rola w dziedzicznym raku piersi. Naukowcy prowadzący badania w nowych obszarach są najbardziej bezbronni i pierwsi, którzy zostaną zwolnieni. Będziemy mieli naukową suszę, która jest jeszcze trudniejsza do naprawienia niż naturalna.
Feng Zhang z Broad Institute w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Harvard jest przykładem młodego badacza, którego przełomowa praca z kolegami mogła nigdy nie dojść do skutku bez pięcioletniej nagrody NIH Pioneera, którą otrzymał. Dotacja sfinansowała opracowanie techniki edycji genomu, CRISPR-Cas9, uznanej za przełom roku 2015 przez American Association for Advancement of Science. Podstawowe badania tego rodzaju mają szerokie implikacje dla nauki, zdrowia i dalszego rozwoju nowych metod terapeutycznych przez przemysł biotechnologiczny i farmaceutyczny.
NIH odgrywa kluczową rolę w amerykańskim sektorze innowacji medycznych jako największy na świecie podmiot finansujący badania biomedyczne. Firmy często wykorzystują podstawowe i kliniczne badania wspierane przez NIH w celu opracowania nowych metod terapeutycznych i technologii. Aż 47% leków zatwierdzonych przez FDA w latach 1988-2005 skorzystało w jakiś sposób ze wsparcia sektora publicznego1. Finansowane ze środków publicznych badania prowadzone w akademickich placówkach medycznych i laboratoriach rządowych doprowadziły do odkrycia i rozwoju wiele leków transformujących – te, które mają największy wpływ na opiekę nad pacjentem.2
Przełomowe produkty medyczne często powstają w wyniku prac finansowanych przez NIH, ponieważ wiążą się z podejmowaniem ryzyka, innowacyjnymi badaniami, których coraz liczniejsi producenci unikali – powiedział Aaron Kesselheim, profesor medycyny w Brigham i Szpital Kobiecy, który zbadał początki leków transformujących. i urządzenia medyczne. Ale wiele z tych produktów staje się hitem, zarabiając producentów, którzy angażują się później w proces badań miliardami dolarów rocznie w globalnej sprzedaży.
Wbrew twierdzeniom dyrektora Białego Domu Biura Zarządzania i Budżetu Micka Mulvaneya, że propozycja Trumpa jest budżetem America First , czołowi ekonomiści twierdzą, że cięcia w NIH będą osłabiać tworzenie miejsc pracy w naukach przyrodniczych i badaniach i rozwoju, które często skutkuje wysokopłacalnymi patentami
[więcej w: szpital kliniczny ceglana, przychodnia portowa, Usługi szpital kliniczny ceglanaiczne ]

Tags: , ,

No Responses to “Susza naukowa, złote jaja i globalne przywództwo – dlaczego cięcia finansowe NIH Trumpa byłyby katastrofą”

 1. Breadmaker Says:

  nie musisz leżeć cały czas w łóżku chyba że faktycznie źle się czujesz

 2. Bowie Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu probolan[...]

 3. Natasza Says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 4. Cross Thread Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Icoone Wrocław[...]

 5. Sebastian Says:

  U mnie przyczyną raka jest amnestocyna

 6. Helena Says:

  Article marked with the noticed of: laryngolog[...]

 7. Celtic Charger Says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

Powiązane tematy z artykułem: forever slim tabletki gdzie kupić przychodnia portowa szpital kliniczny ceglana