Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Wspieranie autonomii kobiet w testach prenatalnych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wczesne i nieinwazyjne sekwencjonowanie genetyczne płodu jest na horyzoncie.1 Takie rozszerzone badania prenatalne mogą oferować pacjentom znaczne korzyści. Obecne praktyki w zakresie prenatalnego badania przesiewowego oraz złożony charakter nauki i technologii genomicznej stwarzają ryzyko, że testy te zostaną włączone do opieki bez solidnych, opartych na dowodach świadomych procesów zgody niezbędnych do respektowania autonomii kobiet. Jeśli tak się stanie, pacjenci zostaną poproszeni o podjęcie decyzji o przeprowadzeniu inwazyjnych badań diagnostycznych, a następnie rozważenie, czy przerwać ciążę, czy kontynuować ciążę bez pełnego zrozumienia wyników. Wraz z postępem technologii badań genetycznych dostęp do aborcji jest coraz mniejszy, a konstytucyjny status praw do przerywania ciąży jest zagrożony. Biorąc pod uwagę otoczenie polityczne oraz fakt, że testy prenatalne mogą doprowadzić do przerwania ciąży, niektórzy zwolennicy prawa do przerywania ciąży mogą twierdzić, że teraz jest nieodpowiedni moment na zgłoszenie wątpliwości dotyczących badań prenatalnych. Nie zgadzamy się. Wsparcie dostępu do prenatalnych testów genetycznych i usług aborcyjnych oraz rzecznictwo na rzecz solidnych procesów świadomej zgody wynikają z tego samego etycznego zobowiązania do poszanowania autonomii.
Od początku swojej działalności w latach siedemdziesiątych doradcy genetyczni opowiadali się za etycznym ideałem angażowania pacjentów w proces świadomej zgody, który obejmował niedyrektywne doradztwo, czy poddać się testom, znaczenie wyników testów i kolejne kroki. Ten ideał, zwłaszcza w kontekście prenatalnym, można częściowo prześledzić w świadomości doradców genetycznych na temat złych czynów eugeników, którzy starali się uniemożliwić kobietom w ciąży posiadanie nieodpowiednich dzieci. Położnicy formalnie przyjęli to samo zobowiązanie do świadomej zgody i niedyrektywnego doradztwa.
Ważne przeszkody stoją na drodze do osiągnięcia tego celu. Od lat osiemdziesiątych badania prenatalne pod kątem niewielkiej liczby cech, w tym zespołu Downa, zostały rutynowane w sposób, który może podważyć świadomą zgodę. Konkretnie, badania pokazują, że kobiety przeszły prenatalne badania genetyczne i testy diagnostyczne z jedynie ograniczoną znajomością wskazań i konsekwencji informacji, które mogą powrócić do testów.2 Antropologowie medyczni badający różne prenatalne metody przesiewowe stwierdzili, że rutynizacja może również obejmować . zbiorowa fikcja , że badania przesiewowe mogą poprawić zdrowie płodów i zbiorową ciszę w związku z faktem, że pozytywny wynik badania może ostatecznie doprowadzić do decyzji o przerwaniu ciąży.
Wiele czynników przyczyniło się do tej rutynizacji. Ponieważ prawie nie ma wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia posiadających wiedzę specjalistyczną z zakresu genetyki prenatalnej (w tym doradców genetycznych i specjalistów medycyny macierzyńsko-płodowej), aby spotykać się ze wszystkimi kobietami w ciąży, porady wstępne i po teście często należą do podstawowych usług opieki prenatalnej. Zmieniające się ograniczenia dotyczące praktyki klinicznej pozwalają na bardzo ograniczony czas wizyt podczas rozmów z pacjentami na temat badań prenatalnych, niepełnosprawności i przerwania ciąży. Co więcej, badania wykazały, że ci klinicyści mogą być całkiem ostrożni podczas udzielania porad patentowych na temat badań prenatalnych, być może z powodu ich postrzegania wartości takich informacji i nacisku na ich szkolenie.
[patrz też: ortodonta radomsko, sumamed ulotka, paciorkowiec złocisty ]

Tags: , ,

No Responses to “Wspieranie autonomii kobiet w testach prenatalnych”

 1. Maria Says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 2. Woo Woo Says:

  Article marked with the noticed of: kwas hialuronowy[...]

 3. Pola Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

 4. Lilianna Says:

  Article marked with the noticed of: fizykoterapia[...]

 5. Sexual Chocolate Says:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

Powiązane tematy z artykułem: ortodonta radomsko paciorkowiec złocisty sumamed ulotka