Lokalny Ortodonta
Ortodoncja – porady i leczenie

Zarządzanie niepewnością – wykorzystanie mocy planowania scenariuszy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Największym niebezpieczeństwem w czasach turbulencji nie są turbulencje, lecz postępowanie według wczorajszej logiki. – Peter Drucker Kiedy tego wieczora stanął za kierownicą, ojciec Andrew nie miał pojęcia, jak zakończy się jazda. W wieku 87 lat nadal jeździł do sklepu spożywczego, pozostał aktywny w kościele i żył samodzielnie. Nie mógł przewidzieć, że przebudzi się na oddziale intensywnej terapii z rurkami w klatce piersiowej i gardle. Niestety, jego stan był gorszy niż złamane żebra. Radiogramy klatki piersiowej ujawniły przerzuty pogarszające jego słabe parametry oddechowe.
Następnego dnia chirurg urazowy siedział przy łóżku, a jej głos przecinał metodyczne odpływanie i przepływ respiratora. Ryzyko śmierci, jak powiedziała, dla osoby po osiemdziesiątce wzrosła liniowo wraz z liczbą złamanych żeber. Dla niego było to ponad 90%. Ojciec Andrew, niezwykle czujny, słuchał uważnie. Zapisał na swoim notatniku w niestabilnym skrypcie: A co z moim samochodem. Kiedy mogę znów prowadzić. Siostra powiedziała: Widzisz. . . on jest wojownikiem.
Chociaż pewność prognostyczna pozostaje nieuchwytna, wielu klinicystów używa statystyk do ilościowego określania wyników. Dążymy do osiągnięcia coraz większej precyzji za pomocą kalkulatorów ryzyka i wykorzystujemy najlepsze dostępne dowody do raportowania prawdopodobieństw dyskretnych komplikacji. Pomoce decyzyjne pozwalają nam dzielić się tymi przewidywaniami z pacjentami i ułatwiać porównywanie między leczeniami. Mimo, że liczby określają niepewność, oferują niewiele wskazówek dla pacjentów w radzeniu sobie z tą niepewnością. Co więcej, strategie te nie ujawniają logicznych powiązań między aktualnym stanem pacjenta, wynikami w dalszych etapach i zdarzeniami doświadczanymi po drodze.
W konfrontacji z nowymi, przytłaczającymi informacjami, ludzie często rozwijają martwe pola, aby uzyskać słabe wyniki1. Pacjenci zmagają się z interpretacją najgorszych prognoz, często zakładając, że 90% śmiertelności oznacza 10% szansy na to, że życie będzie takie jak było przedtem, nawet gdy Życie jak zwykle jest po prostu niemożliwe. Osiągnięcie decyzji zgodnych z celami pacjentów wymaga czegoś więcej niż tylko bieżąca decyzja. Lepsze modele predykcyjne i bardziej dostępna reprezentacja wyników nie wystarczą do zaangażowania pacjentów w strategiczne rozważania lub przygotowania ich do tego, co nie do pomyślenia. Zamiast większej ilości informacji pacjenci potrzebują większej interpretacji dostępnych danych.2
Podobnie jak prognozy ryzyka, tradycyjne prognozy gospodarcze mają na celu pomoc menedżerom biznesowym poprzez ekstrapolację obserwowanych trendów. Jeśli cena ropy wzrosła o 5 USD za baryłkę w zeszłym miesiącu io 2 USD za baryłkę miesiąc wcześniej, ekonomiści wykorzystują te dane w zaawansowanych modelach do obliczenia oczekiwanej ceny w przyszłym miesiącu. Choć takie prognozy mogą być użyteczne, nie pozwalają decydentom na przygotowanie się na alternatywne wyniki lub przewidywanie skutków poważnych zmian.
W burzliwych latach 70. Pierre Wack, ekonomista Shell Oil, spopularyzował planowanie scenariuszy , aby tłumaczyć ogromne probabilistyczne informacje i ułatwiał podejmowanie strategicznych decyzji. 3.4 Zamiast podkreślać precyzyjne prognozowanie, technika ta generuje wiele możliwych przyszłości. Każdy scenariusz pomaga decydentom wizualizować, co może się wydarzyć przy różnych założeniach – odkrywaniu nowych złóż ropy naftowej, powiedzmy, lub zawirowaniach na Bliskim Wschodzie – kwestionując ich spojrzenie na rzeczywistość
[przypisy: szpital kliniczny ceglana, przychodnia portowa, searchterms allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Zarządzanie niepewnością – wykorzystanie mocy planowania scenariuszy”

  1. Szymon Says:

    Pisane na kolanie

  2. Buckshot Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: protetyka[...]

  3. Toolmaker Says:

    nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia portowa searchterms allegro szpital kliniczny ceglana